תכנון בית פרטי לפי עקרונות בנייה ירוקה

shutterstock_1018259074

כאשר נרצה לתכנן בית על פי גישה של בנייה ירוקה, נוכל לפנות לשם כך לאדריכל שיש לו ידע וניסיון בתחום. למעשה, על פי הגישה הירוקה, הדיירים יקבלו סביבת מגורים נוחה, איכותית ובריאה וכמו כן בבנייה עצמה נוכל למזער משמעותית את הפגיעה במשאבי הטבע וגם לחסוך באנרגיה. בתחום האדריכלות ובהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה, הדבר מתחיל עוד בשלב הראשוני של תכנון המבנה ולאחר מכן, יש גם בחירה בחומרי בנייה שאופייניים לבנייה ירוקה וכמובן הדבר מסתיים ביישום של טכנולוגיות ושיטות בנייה מתקדמות כך שתובטח נצילות אנרגטית גבוהה.

מהם עקרונות האדריכלות הירוקה?

ראשית, האדריכל יבקר באתר הבנייה וזאת עוד לפני שהתחילו העבודות. כך הוא יוכל לתכנן את הבית בצורה נכונה בהתאם לתנאים של השטח וכמו כן בהתאם לדרישת המשפחה. התכנון כולל התחשבות במגבלות השטח, כיווני השמש, האוויר והרוחות וכמו כן תוך התחשבות גם בהתאמה סביבת המגורים לאזור בו תתרחש הבנייה. מהם העקרונות הראשיים המנחים את האדריכל?

-תכנון פרקטי וחכם של השטח

-תכנון נכון של המבנה ושימוש במשאבי טבע לצורך חימום וקירור הבית

-שימוש נכון בחומרי בנייה מתאימים

-מניעת פגיעה במשאבי הטבע שבאזור

-שימוש בחומרי בנייה הנחשבים לירוקים וכאלה הניתנים למחזור

-תכנון מתקדם של הבית וכל זאת עם אופציה להרחבה בעתיד

תכנון סביבתי נכון

כאשר האדריכל מתחשב בסביבה, הוא גם מבטיח מיקום נכון ומדויק של הבית וכל זאת בהתחשבות בכיווני האוויר וכמו כן זוויות השמש. הדבר גם יכול לחסוך משמעותית את העלויות הקשורות לחימום וקירור המבנה. מעבר לכך, הזכרנו קודם לכן את השימוש בחומרי בנייה ירוקה, גם הוא יכול לתרום בכל מיני אופנים כאשר שניים עיקריים בהם הם האקוסטיקה המעולה והבידוד התרמי. אין ספק שכאשר מדובר על בנייה ירוקה, הדיירים נהנים ממבנה שיהיה עמיד ועם תוחלת חיים ארוכה יותר.

שיטות חדשניות לבניית בתים

בשנים האחרונות, ניתן לראות שיותר ויותר לקוחות פרטיים מתעניינים בשיטת הבנייה הירוקה. בהתאם לכך, גם המון אדריכלים מיישמים את השיטה הזו והם נותנים ייעוץ ללקוחות לגבי חומרי בנייה חדשים ואיכותיים וכאלה הנחשבים לירוקים וכמו כן האדריכלים גם ממליצים על שיטות בנייה  הנחשבות לחדשניות כאשר היתרונות הבולטים בהן קשורים לנצילות אנרגטית ולאיכות חיים גבוהה.

איך בוחרים אדריכל לצורך פרויקט של בניית בית?

אם אתם בונים בית ומחפשים אדריכל שיש לו התמחות בפרויקטים מסוג בניה ירוקה, עליכם לבדוק שיש כמה שנות ניסיון יש לו בתחום, איזה פרויקטים הוא ביצע וכו'. לאחר מכן, יש לבדוק האם הוא מומלץ (כלומר האם יש לו דירוג גבוה), מה כולל במסגרת השירות שלו וכמובן מה המחיר המבוקש. לאחר שהשלמתם את כל הבדיקות, תוכלו לבחור את האדריכל שיגשים לכם את החלום ויבנה את הבית שתמיד רציתם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

3 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות של ניהול ואחזקה, לרוב יבצעו את אותן עבודות תחזוקה ואחזקה שוטפות של מבני מגורים ובנייני משרדים, במגדלי יוקרה ובנכסים מסחריים למיניהם.