רגע לפני רכישת נכס ישן – האם כדאי לעשות בו שינויי מבנה?

קרקע להשקעה – לבחור את המקום הנכון להשקיע בו

קנייה של נכס ישן וחלוקה חדשה של המבנה הפנימי שלו יכולה לעשות פלאים

ההחלטה לקנות בית פרטי היא אמיצה בהיבט הכלכלי, כאשר הסכומים של בתי קרקע בכל הארץ הם גבוהים הרבה יותר גם מדירות חדשות – אך שממוקמות בבניינים רבי קומות. עבור מי שלא מוכן לוותר על החלום של בית עם גינה בלי "שכנים על הראש", נדה כי רכישה של נכס ישן וביצוע של שיפוץ קומפלט, הוא הפתרון האולטימטיבי שגם משאיר את ההשקעה בגדר התקציב הסביר.

מדוע שיפוץ של נכס ישן הוא משתלם לטווח הארוך

בתור התחלה, חשוב להבין כי עסקת נדל"ן היא נושא שכדאי לבצע לאחר קבלת ייעוץ ממומחים ולאחר שעשיתם בדיקות מעמיקות, בפרט כשמדובר בנכס יד שניה. ליווי של עורך דין מקרקעין למן ההתחלה, יועיל לקבלת האינפורמציה ההכרחית על הנכס, לרבות הסטטוס של הבעלים הנוכחיים, מצב המשכנתא הפועלת עליו ועוד. אם מצאתם בית פרטי שנראה כמו הנכס המושלם מבחינתכם, מגיע השלב שבו אתם צריכים לבדוק האם מבחינת המבנה – הוא אכן משרת את מטרותיכם.

בין אם רכישתו של הבית נעשית למטרות מגורים ובין אם לצורך השקעה והפיכתו לנכס מניב, בתים פרטיים בכלל וכאלה שהם יד שנייה בפרט – חשוב מאוד להביא למצב מיטבי הם מבחינת תקינות התשתיות והן מבחינת ויזואליות. היקף השיפוץ הנדרש יכול בהחלט להשתנות, אבל שדרוג הבית וביצוע שינויים קלים, הם אלו שעשויים להפוך אותו לבית החלומות שלכם, או של אחרים, משמע מדובר בהשקעה כספית שהיא משתלמת לטווח הארוך.

איך תדעו אם החלוקה הפנימית של הנכס מתאימה לכם

קניית בית פרטי בשלב שבו המשפחה עדיין מתרחבת, עשויה להשפיע על היכולת שלכם לבחון את החלוקה הפנימית של הנכס בעיניים נכונות. כדאי להתייעץ עם מעצב פנים שאתם סומכים עליו, על מנת לוודא כי החדרים בבית תואמים את הצרכים שלכם כיום וכי יש פוטנציאל לשינוי הסדר בבית גם להמשך – למשל אם יצטרף תינוק נוסף למשפחה ויהיה צורך לשכנו בחדר של אחיו הבכור.

אם הנכס הוא להשקעה ואתם מתכוונים למכור אותו או להשכירו לטווח ארוך – זה כבר עניין אחר והחלוקה של החדרים לא צריכה להעסיק אתכם. למרות זאת, חשוב לבדוק באופן יסודי את מצב הבית לרבות הצבע על הקירות והקרמיקה במטבח. "נגיעה" קלה ושדרוג במקומות הקטנים הללו, יכולים להיות ההבדל בין מציאת דיירים במהירות לבין נכס שעומד ריק במשך חודשים.

לחשוב על האופן שבו הבית ישמש אתכם ולהעניק לו את המראה המושלם

חשיבה לעתיד רלוונטית גם בהיבט התשתיות, כמו כמות נקודות החשמל הקיימת והאם היא מספיקה עבורכם ועוד נושאים שלא תמיד שמים אליהם לב. מעצב פנים מקצועי יוכל לסייע לכם גם בשלב של "הלבשת הבית", שבו רכישת ריהוט, חפצי נוי ומוצרי טקסטיל בגוונים המשתלבים יפה זה עם זה, יעניקו לנכס את ההרמוניה מבחינת מראה ויעניקו לו תחושה אמיתית של בית.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

עיצוב גינה

עיצוב גינה – לא מה שחשבתם

כאשר אנו חושבים על גינה, אנו רואים בעיני רוחנו פרחים ועצים, ולא בכדי – בדרך כלל, המאפיין העיקרי של גינה הם הצמחים

בדק בית לבניין תמ"א 38

התחדשות עירונית מה זה בדיוק אומר ולמה זה כדאי

"בשנים האחרונות, אנחנו עדים לתופעה הנקראת התחדשות עירונית. מדובר על מתחם של בניינים או בניין בודד, להם נעשה תהליך של שיקום פיזי וחברתי. מי שיוזם את התהליך הוא רשות ציבורית או מקומית, הדיירים עצמם או יזם פרטי שמזהה פוטנציאל רווחי. אז מהם היתרונות בתהליך? ומהי בכלל המטרה העיקרית? המשיכו בקריאה ותגלו בעצמכם…"