קרקע להשקעה – לבחור את המקום הנכון להשקיע בו

קרקע להשקעה – לבחור את המקום הנכון להשקיע בו

השקעה בקרקע היא דבר מאוד מורכב, בין אם מבחינה פרוצדוראלית, בירוקרטית, ובין אם מבחינה כלכלית וכן מבחינות אחרות, מבחינות של תכנון, למשל. אך אם אנחנו יודעים לבחור את המקום הנכון ואם אנחנו יודעים כיצד להשתמש בקרקע בצורה חכמה, אזי שנוכל להרוויח מההשקעה שלנו לאורך זמן.

אנחנו יכולים למצוא מקומות שונים, בהם יש קרקע להשקעה שאכן משתלם להשקיע בה את הכסף שלנו, השאלה היא, כיצד מוצאים קרקע כזו וכן מה אנחנו יכולים לעשות איתה, כלומר, מה אנחנו יכולים לבנות עליה בשביל להרוויח מההשקעה שלנו לטווח הזמן הקצר והארוך.

לפני שאנחנו ניכנס לשאלות כגון, איך מוצאים קרקע להשקעה ואיך אנחנו משתמשים בה בצורה נכונה, חשוב לזכור, שלהבדיל מהשקעות אחרות, השקעה בקרקע היא לטווח ארוך, היא תהליך שלוקח זמן, לא מיד אנחנו נראה רווחים, לא מיד אנחנו נוכל ליהנות מפירות ההשקעה שלנו. לכן, אנחנו צריכים להיות מוכנים לקחת את הזמן, אנחנו צריכים להיות מוכנים מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, על מנת שנוכל לבצע את ההשקעה, מבלי שנצטרך לוותר עליה.

חשוב להדגיש עוד היבט, כשאנחנו בוחרים להשקיע בקרקע, עלינו להגיע מוכנים לכך. כלומר, עלינו לדעת היטב מה זה דורש מאיתנו מבחינה כספית, עלינו לדעת איך אנחנו מבצעים את ההשקעה מבחינה בירוקרטית, איך אנחנו מבררים את הזכויות שלנו, איך אנחנו מבררים למי שייכת קרקע ואיך אפשר להעביר אותה לידינו. ככל שנגיע יותר מוכנים אל התהליך, כך יגדל הסיכוי שנפחית את עלויות העסקה, נבזבז פחות זמן, נוכל ליהנות הרבה יותר מההשקעה שלנו.

איך אנחנו בוחרים קרקע לצורכי השקעה וכיצד אנחנו משקיעים בה בצורה נכונה

בשביל לבחור קרקע בה נרצה ונוכל להשקיע, אנחנו צריכים לבחון את האופציות השונות שעומדות לרשותנו. בין אם זה מבחינת מיקום ובין אם זה מבחינת ייעוד הקרקע. כלומר, איפה היא נמצאת ומה בדיוק אנחנו יכולים לעשות איתה. ישנן קרקעות שמיועדות למגורים, ישנן קרקעות שמיועדות למסחר או תעשייה וקרקעות אחרות. מן הסתם, אנחנו נרצה להשקיע בקרקע שאפשר לבנות עליה. בין אם אנחנו רוצים להשקיע בה לצרכים אישיים או לצרכים אחרים, כלומר, לצורך השכרה.

מן הסתם, עלינו לבחון מה בדיוק המצב הכלכלי באזור, מה הן תוכניות הפיתוח ועד כמה באמת אפשר להרוויח מהשקעה כזו לאורך זמן, במילים אחרות, מה תהיה התשואה שלנו על ההשקעה. צריך לקחת בחשבון, בשלב הראשוני סביר להניח שאנחנו לא נרוויח שום דבר, בהמשך, סביר להניח שאנחנו נתחיל לראות רווחים, מן הסתם, ככל שזמן ההמתנה יתקצר, כך ישתלם לנו יותר להשקיע בקרקע.

לפני סיום נדגיש, כשאנחנו בוחרים להשקיע בקרקע כזו או אחרת, חשוב שאנחנו נבחן, האם לעשות את זה באופן עצמאי, לבד, או שמא לעשות את זה דרך גורמים שונים ובשיתוף משקיעים נוספים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

3 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות של ניהול ואחזקה, לרוב יבצעו את אותן עבודות תחזוקה ואחזקה שוטפות של מבני מגורים ובנייני משרדים, במגדלי יוקרה ובנכסים מסחריים למיניהם.