עיצוב בית פרטי למשפחה מרובת ילדים

בית לרכישה מקבלן

כיצד עיצוב בית בצורה חכמה ישרת את המשפחה לאורך שנים

תכנון של בית מגורים עבור משפחה עם ילדים רבים, צריך לכלול פתרונות לינה עבור כולם, לרבות חללים משותפים כמו סלון, מטבח וחדרי אמבטיה שנותנים מענה מספק לכל בני המשפחה. תהליך עיצוב של בית פרטי מתחילה בשלב התכנון והבדיקה, כאשר מטרת העל צריכה להיות חשיבה לטווח ארוך ומציאת רעיונות באשר לשימוש עתידי של כלל החדרים בבית.

הדגש על דינמיות בעיצוב בית למשפחה ברוכת ילדים

הרעיון הוא לאפשר למשפחה לחיות בבית שלה בצורה מרווחת, תוך מתן מקסימום של מרחב מחייה לכל אחד מהילדים וההורים כמובן ובנוסף לחשוב על העתיד הרחוק. הרי הילדים בסופו של דבר יגדלו ויהפכו מפעוטות למתבגרים, לכן ממש כמו שהשוקו של הבוקר שלהם יתחלף לשתיית קפה חם של LUCAFFE כך גם חדר המגורים שלהם צריך להשתנות.

שינויים בעיצוב הפנים של הבית

לפעמים כדאי לשקול אפילו תחלופה בין החדרים של הילדים, כאשר עוברת תקופה מסוימת ובה "הרכב הדיירים" בכל חדר כבר אינו תואם את צרכיהם. כך, למשל, ניתן לשכן שני ילדים שקרובים בגיל באותו חדר, כאשר הוא מרווח במיוחד, אך להפריד ביניהם בהמשך ולייצר לכל אחד מתחם משלו בחדר קטן יותר – בעזרת הסבת חדר העבודה לחדר שינה, או פתרונות יצירתיים אחרים. קשה לחשוב על הנושאים הללו בזמן אמת ובמיוחד כאשר הבית כבר מלא בריהוט ומעוצב למשעי.

החשיבה באשר לשימוש במיידי במבנה תוך מחשבה על השימוש בו לטווח הארוך, צריכה להתבצע עוד בשלב התכנון האדריכלי של הבית ומכאן שכדאי לשים על כך דגש בשלב הבניה ההתחלתי ממש. בהינתן אפשרות לתוספות בנייה, הן יוכלו להוסיף מרחב פנימי לבית ולרווח את המגורים בתוכו, אך יש לבדוק על חשבון מה הן ייבנו – אם לגובה כתוספת של קומה, או על הקרקע על חשבון הגינה. העניינים הללו הם בעלי משמעות נכבדה לחיים עצמם ויש להסתכל על מבנה הבית גם ב"מיקרו" וגם ב"מאקרו".

החצר כחדר נוסף – עיצוב הגינה לשהות נוחה

בבתים פרטיים שיש להם מתחם חיצוני משלהם, אפשר לייצר מעין חדר נוסף או לפחות אזור אשר נעים במיוחד לשהות בו, בכל עונה בשנה. זהו פתרון נפלא בחורף ובקיץ, לאירוח חברים ושהות של בני המשפחה עצמם. הפתרונות למצבים שבהם מזג האוויר מאתגר את ההנאה מהחצר, יכולים להיות על ידי רכישת פרגולה וקירוי, כמו גם אמצעי חימום או מיזוג שניתנים לנשיאה והזזה ברחבי האזור החיצוני כולו.

עיצוב החצר בצורה האופטימלית המותאמת לחיי המשפחה, יכול להיות אף הוא דינמי, כאשר בשנים הראשונות יונחו מרבדי דשא שיאפשרו רביצה ומשחקים לילדים קטנים, אך בהמשך יוספו גם חפצי נוי והמיקוד יהיה בטיפוח צמחים יפים ורכישת ריהוט גן מפנק. היכולת "לשחק" עם העיצוב מייצרת תחושת שחרור וההתייחסות אל החצר היא כאל המקום שבו המשפחה מתאחדת לצרכי הנאה וכיף.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

בין אם הסגנון שלכם הוא כפרי יותר, או שמא בכלל אורבני טהור, יש צורך לדעת כיצד להתאים קרמיקה לאמבטיה. באותה הנשימה, גם