מתלבטים איזה מעקה יוסיף טאצ' לבית?

shutterstock_400680349

המעקה הוא אלמנט דקורטיבי ובטיחותי כאחד. ניתן למצוא אותו בבית ומחוצה לו במגוון רחב של מוקדים, ממעקה למדרגות ועד מעקה בשביל הגישה. מדובר באמצעי ההגנה האולטימטיבי שמסייע מפני נפילה ומעניק אחיזת יד טובה בעת עלייה או ירידה במדרגות, הוא גם תוחם ומגדיר מרחבים ומייצר הפרדה בין אזורים – משתמשים בו במרחב משותף, אך גם בחדרי רחצה וסביב השירותים.
כיום ניתן לבחור מעקות מבין מבחר מסחרר של דגמים ממגוון חומרים ובשלל ווריאציות מסוגננות כולל אפקטים מיוחדים ליצירת מראה אטרקטיבי ממעקה מתכת מתפתלת ועד מעקה זכוכית המייצר תחושת ריחוף ואווריריות בחלל והמעקה תורם בנוכחות שלו לקו העיצובי הכולל של סביבת המגורים.
בבחירת מעקה חשוב להשקיע בשיקולים אסתטיים אבל גם בשיקולים בטיחותיים ופונקציונאליים על מנת לתכנן ולייצר את המעקה בסטנדרט הגבוה ביותר תוך התאמה מקסימלית לחלל ולצרכי המשתמש.

ההתאמה קובעת

בעת התכנון האדריכלי של המתחם חשוב להחליט מראש כיצד המעקה ישתלב עם גרם המדרגות או כל אזור שדורש תיחום. יש חשיבות רבה למדידה מדויקת וייצור המעקה על פי התוכניות האדריכליות כמו למשל, גובה המעקה ביחס לגובה המשתמשים כך שישרת אותם בנוחות, המרווחים השונים למניעת סכנת נפילה של ילד קטן וכמובן התייחסות לחומר ממנו עשוי המעקה ביחס לקו העיצובי של הבית והעמידות המבוקשת. בבית עם ילדים, לדוגמא, חשוב לבחור מעקה בצורה שתאפשר לילדים להחזיק בגוף שלו אך שיהיה גבוה מספיק כדי שהם לא יוכלו לעבור אותו בקלות.

נפלאות העיצוב

יש להחליט האם המעקה יבלוט על הרקע העיצובי או יתמזג עמו בהרמוניה. לפעמים נעדיף מעקה מודרני לבית כפרי כדי למקד בו את תשומת הלב או בהפרדה שהוא יוצר באמצעות נוכחותו. לעיתים נרצה שהמעקה ייטמע בבית ויתכתב עם העיצוב הכולל או רק עם גרם המדרגות עצמו מבחינת גוונים זהים, גימור או סגנון עיצובי. לחומר השפעה על המראה המתקבל: מעקה ממתכת יוצר מראה הייטק ואילו דגם מברזל יצוק יוצר מראה דרמטי, מודרני ותעשייתי יותר בעוד מעקה מזכוכית מאפשר אווריריות והעברת אור ושומר על תחושת ניקיון. אם נבחר מעקה מעץ הרי שהוא משרה תחושת חמימות אלגנטית. דגמים המאופיינים במראה גיאומטרי יוצרים עניין במרחב ואפשר לבחור מעקה בקו ישר לשמירה על מראה מינימליסטי. אספקט נוסף ששווה דיון הוא איזה גימור יהיה למעקה האם מאט או מבריק.

סוד העמידות

הפן הבטיחותי קריטי בייצור מעקות וחשוב לוודא שהייצור נעשה על ידי התקנים המחמירים, שהמעקה עשוי מחומר עמיד וחזק העמיד בפגעי הזמן ותנאי מזג האוויר הקיצוניים וכן שהוא שומר על יציבות לאורך זמן ועמיד גם תחת משא כבד. יש לזכור שעליו להגן על המשתמשים מפני נפילה או החלקה ואם הוא לא יהיה יציב מספיק הוא עשוי לקרוס תחת העומס. קחו בחשבון את נושא התחזוקה בבחירת המעקה – עץ דורש איטום מיוחד על מנת להגן עליו מפני מזיקים שונים וחדירה של מים ולחות, מתכת נחשבת לחומר גמיש שניתן לייצר ממנו צורות שונות ועם זאת, היא חזקה ויציבה מאוד. אם בוחרים מעקה מזכוכית חשוב שזו תהיה זכוכית מחוסמת. אפשר לצפות גם בחומרים נגד קורוזיה ויש לנקות ולתחזק בצורה שוטפת על מנת לשמור על תוחלת חיים ארוכה.

מעקה איכותי משלב בין בטיחות ואסתטיקה. חשוב לפנות לחברה המתמחה בייצור מעקות בסטנדרט הגבוה ביותר מבלי להתפשר על אף פרט לקבלת המעקה היפה והטוב ביותר למרחב המחיה שלכם.

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

3 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות של ניהול ואחזקה, לרוב יבצעו את אותן עבודות תחזוקה ואחזקה שוטפות של מבני מגורים ובנייני משרדים, במגדלי יוקרה ובנכסים מסחריים למיניהם.