מעוניינים לרכוש דירה שנייה? איך ניתן לממן זאת

בית לרכישה מקבלן

אנשים שקונים דירה שנייה חייבים לדעת לאן הם נכנסים ולהתכונן כלכלית

בתוך שוק הנדל"ן הישראלי שהוא כל כך דינמי, ישנם מי שעבורם החלום לרכוש דירה נראה כמו משהו שלעולם לא יוכל להתגשם, אך יש גם מי שהשאיפה הזו כבר באה לידי ביטוי ויותר מזה – הם אפילו עומדים בפני רכישה של דירה שנייה. ברור מאליו שקניית נכס נוסף שונה בתכלית מהקנייה הראשונית והמעט תמימה אולי שלכם, לכן ההסתכלות אל הדירה הנוספת היא כעל השקעה גרידא. מי שמעוניין לעשות את הצעד הזה ואין לו הון עצמי כמו בפעם הראשונה שבה רכש נדל"ן, עדיין יכול בהחלט להגשים את השאיפה ולייצר לעצמו נכס מניב.

אין לכם הון עצמי מספיק גבוה? אל תוותרו על החלום

בתהליך רכישה של דירה, בין אם היא הראשונה או השנייה שלכם, ליווי של עורך דין קניית דירה הוא בגדר חובה ולו רק בכדי שתהיו מעורבים בתהליך "עם עיניים פקוחות". לרכישת נדל"ן ישנם כל כך הרבה היבטים וכאשר אתם קונים נכס להשקעה, מעבר לנכס הקיים, חשוב שתדעו את כל מה שצריך לגבי העסקה, הן בנוגע לשווי שלה כיום והן בנוגע לתשואה העתידית שלה. פרקליט מומחה למקרקעין יפרוש בפניכם את כל המידע הרלוונטי, כמו גם יוביל את מהלך הרכישה בצורה המיטבית.

גם אם לא עומד לרשותכם סכום של מאות אלפי שקלים, משמע שאין לכם הון ראשוני משמעותי, עדיין תוכלו לקנות דירה נוספת. למעשה, מדובר בהשקעה שכיחה יחסית אבל יש בה סיכון רב. המימון של הדירה יהיה מבוסס על לקיחת משכנתא נוספת ומכאן שמדובר בעסקה למי שיכול להתמודד עם הלחץ הכרוך בכך. אם זה מתאים לכם ויש לכם קרקע פיננסית מספיק טובה "לנחות עליה", כדאי לשכור עורך דין נדל"ן כבר בתחילת הדרך ולקבל ייעוץ מקצועי צמוד.

על לקיחת משכנתא לצורך רכישה של דירה שנייה

תוכלו לקחת הלוואת משכנתא כפולה, למעשה: האחת היא הגדלה של המשכנתא הנוכחית, שאתם משלמים על הדירה הראשונה שלכם ואילו השנייה – משכנתא חדשה שמיועדת לדירה השנייה. בצורה כזאת, תהיו מסוגלים לממן את הנכס החדש והנוסף, ללא הון עצמי. חשוב להבין כי רק לאחר שהמשכנתא תאושר לכם באופן עקרוני על כל העסקה כולה, תוכלו לחתום על החוזה לרכישת הנכס הנוסף בלב שקט. אישור כזה יהיה המפתח לתחילתה של דרך, בסופה תהיו בעליהן של שתי דירות.

יצירת תמהיל נכון של החזרי משכנתא

למרות שאתם בוודאי כבר חושבים כמה צעדים קדימה ומתכננים את היום שבו תמכרו את הנכס ברווח, או תשכירו אותו ליצירת נכס מניב לאורך זמן, אבל הדרך לשם עוד ארוכה. רק כאשר תגיעו למצב אופטימלי של החזרים חודשיים נוחים לכלל המשכנתאות שלכם, תוכלו לתכנן היטב את עתיד הנכס ומה שאתם מעוניינים לעשות בו. את החוזה לרכישת הנכס כדאי לבצע יחד עם עורך הדין שלכם ומתוך רצון להביא לידי ביטוי את האינטרס שלכם, בצורה האופטימלית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

HOME

רוכשים נכס ולוקחים משכנתא? הנושאים שאתם חייבים להכיר

רכישת דירה היא המהלך הפיננסי החשוב ביותר שתעשו בימי חייכם. לכן, מאד חשוב ללמוד היטב את הנושאים השונים הכרוכים ביישום הרכישה ולדעת להתנהל נכון במסגרת ההליכים השונים. נתחיל בהסבר קצר על הלוואת המשכנתא, ומשם נמשיך לביסוסהּ על מדדים כלכליים שונים ועל בחירת עורכי הדין שיעסקו בחוזי הקנייה שלכם.

סיאצ'י נדל"ן

חברת "סיאצ'י נדל"ן" מתמחה ברכישת קרקעות, תכנון בנייה, ייזום אישורי בנייה, רכישת קרקעות למטרות מסחר, בנייני מגורים, משרדים ורכישת נכסים. חברתנו פועלת