למה חייב לשים לב כשקונים דירה יד שנייה?

למה חייב לשים לב כשקונים דירה יד שנייה

יש המון מקרים בהם רכישת דירה שלא מקבלן, דווקא עשויה להתגלות כרכישה מוצלחת ומשתלמת מרכישת דירה מקבלן. מה מומלץ לבדוק לפני החתימה על החוזה? ואיך נוודא שהעסקה תבוצע בצורה האידיאלית?

רכישת דירה – העסקה הכי משמעותית ויקרה עבורנו

אם אתם חושבים על רכישת דירה, סביר להניח שתעדיפו שהרכישה תבוצע מקבלן כך שתבטיחו לעצמכם דירה יד ראשונה. מה שכן, ההחלטה לרכוש מקבלן, היא לא תמיד נכונה. יש המון מקרים בהם ניתן למצוא דירות יד שניה במצב מעולה ובמחירים מופחתים. דירות יד שנייה מהוות חלק גדול משוק הדיור בישראל. הדירות הללו מפורסמות בלוחות מכירה ברשתות חברתיות ובאתרי נדל"ן וכמו כן במשרדי תיווך הנמצאים ברחבי הארץ בהם, משרד תיווך בהרצליה, תל אביב, רמת השרון, באר שבע וערים נוספות. בדרך כלל, רצוי לפנות למשרד תיווך שנמצא בעיר בה אתם מתכננים לרכוש דירה מיד שנייה. משרד זה יכול להציע לכם מגוון גדול של דירות.

החלטתם על רכישת דירה מיד שנייה? שימו לב לנקודות הבאות

בגלל שמדובר על רכישה משמעותית, אתם רוצים להבטיח לעצמכם מינימום הפתעות שליליות, כאשר תכנסו לדירה ועל כן, התייחסו לנקודות האלה:

  1. נסח טאבו מעודכן – כרוכשים, עליכם להוציא נסח טאבו של הדירה. הנסח צריך להיות מעודכן וניתן להוריד אותו מאתר משרד המשפטים. המסמך הזה ייתן לכם מידע לגבי, האם הדירה רשומה על שמו של המוכר, האם היא משועבדת, האם יש עליה חוב משכנתא וכו'. אל תסמכו על כך שבעלי הדירה או המתווכים יראו לכם נסח טאבו של הדירה, עליכם להוציא אותו בעצמכם ולבדוק אותו בקפידה.
  2. ביקור בנכס – עליכם לבצע שני ביקורים בנכס. הראשון יהיה באור יום והשני יהיה בשעות הלילה.
    אור יום יסייע לכם להבחין בתקלות וביקור בלילה, יאפשר לכם לבדוק את הסביבה. אתם לא רוצים לרכוש נכס ולגלות שיש רעש בלילה.
  3. סביבה – יש לבדוק שהסביבה אכן מתאימה לכם. לא חשוב אם מדובר על דירה יד שנייה או דירה יד ראשונה. אם יש לכם ילדים, אתם תעדיפו שבסביבת המגורים יהיו מוסדות חינוך, פארקים וכו'. מנגד, אם אתם אנשים מבוגרים, אתם תעדיפו שיהיה לכם מועדון קרוב, קופת חולים וכו'.
  4. ליקויים – דירה יד ראשונה מקבלן מגיעה עם אחריות ודירה מיד שנייה, לא מגיעה עם אחריות ורוכש הדירה צריך לאתר את התקלות ועדיף עוד בטרם הרכישה. יכול להיות שמוכר הדירה יתריע בפניכם לגבי תקלות, אבל אנחנו ממליצים לכם לא לסמוך על הדברים שלו ולקחת בעלי מקצוע שיכולים לאתר תקלות כמו נזילות, תקלות במערכת החשמל וכו'.
  5. זיכרון דברים – קחו בחשבון שמדובר על חוזה שמחייב אתכם בכל דבר ועניין. על כן, אל תיכנעו ללחץ ואל תחתמו על זיכרון דברים לפני שעשיתם את הבדיקות המתאימות. עדיף לכם להסתכן בכך שבסופו של דבר לא תרכשו את הדירה, מאשר שתרכשו דירה עם פגמים ותקלות.
  6. ליווי של עורך דין – חשוב מאוד לקחת עורך דין שילווה אתכם בתהליך ויפעל לטובת האינטרסים שלכם בלבד. עורך הדין יבדוק את החוזה, יוסיף סעיפים רלוונטיים וכו'.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

3 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות של ניהול ואחזקה, לרוב יבצעו את אותן עבודות תחזוקה ואחזקה שוטפות של מבני מגורים ובנייני משרדים, במגדלי יוקרה ובנכסים מסחריים למיניהם.