טיפים בעת רכישת דירה

רכישת דירה

הגיע הרגע הנפלא בחייכם שבו סוף כל סוף אתם רוכשים דירה משלכם. זה יהיה נכס שיש לו את הפוטנציאל לשרת אתכם במגוון דרכים כמו קן משפחתי שיישאר לדורות או שמא דירה להשקעה. אך, איך תדעו שעשיתם את הבחירה הנכונה? הנה מספר טיפים שידריכו אתכם ברכישת הדירה.

תנו לתקציב להנחות אתכם

רכישת דירה חייבת להיות מהלך מחושב ברמה הכלכלית, כדי שתפיקו את המרב מההשקעה שאתם מבצעים, הגדירו לעצמכם תקציב בעזרת אנשי מקצוע שמתמחים בתחומי נדל"ן ומשכנתה. אל תתפתו לצאת מגבולות התקציב שלכם עבור דירה נוצצת. אם תבצעו רכישה חכמה בסופו של דבר היא תשתלם לכם לטווח הארוך בעוד שרכישה אימפולסיבית תיאלץ אתכם להתמודד עם הוצאות לא צפויות בגינה. כמו כן, ודאו שאתם יודעים מה כולל מחיר הדירה המוצעת לכם, שכן לעיתים המחיר אינו כולל מיסים נוספים שתידרשו לשלם כמו מס רכישה, מע"מ או היטל השבחה.

הסביבה חשובה לא פחות מהדירה

אם הדירה ממוקמת במקום רועש, מלוכלך או שאין ממנה גישה נוחה למקומות חשובים כמו סופרמרקט או בית מרקחת, אין זה משנה כמה היא נראית מרשימה. חשבו מה חשוב לכם שיהיה בסביבתכם, ומהם הצרכים שלכם האם זוהי דירה למשפחה? אם כן יהיה זה אידאלי אם יהיו בסביבת הבית גני שעשועים, בתי ספר גני ילדים ואף מתנ"ס. אם זוהי דירה לשוכרים צעירים עדיף שהיא תהיה במיקום מרכזי ליד בתי קפה, אוניברסיטה ומועדונים למשל.

בדקו כמה דירות טרם אתם מגיעים להחלטה סופית

כמובן שהמסע לקניית דירה הוא מרגש, במיוחד אם מדובר בפעם הראשונים שאתם עושים צעד גדול כל כך. יחד עם זאת יהיה זה חיוני שתבדקו מגוון דירות למכירה בטרם תחליטו. נכון, יכול להיות שהדירה הראשונה תהיה הנכונה עבורכם, אך מסע קצר בין דירות שונות עלול לשנות את תפיסתכם ולהצביע על דברים נוספים שתרצו או לא תרצו בדירתכם החדשה.

מבנה הדירה

חשבו האם הצורה שבה מסודרים החדרים בדירה מתאימים לצורכי המחייה שלכם. כמו כן יש לקחת בחשבון את מספר החדרים. יתכן שבעתיד תחשבו על הרחבת המשפחה, לכן חשוב לבדוק אם הדירה יכולה להתאים לאפשרות שכזו. בדקו האם יש אפשרות להרחיב את הדירה במידת הצורך או לחלק את החדרים באופן שונה שתקציבכם מאפשר זאת. לעיתים שטח הדירה יכול להיות גדול על הנייר אך החלוקה של השטחים המוקצים למשל למטבח או לחדרי השינה בסופו של דבר קטנים יותר ממה שדרוש לכם.

מלבד הטיפים הללו שמנינו, הקפידו גם לבדוק את הקבלן שממנו אתם רוכשים את הנכס, האם מדובר בקבלן אמין עם ניסיון? אם אתם רוכשים מבעלי דירה קודמים בדקו באופן משפטי שאכן הדירה לא עומדת לעיקול או שלא בוצעה בנייה חריגה שאתם תיאלצו להתמודד עם השלכותיה לאחר הרכישה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

בין אם הסגנון שלכם הוא כפרי יותר, או שמא בכלל אורבני טהור, יש צורך לדעת כיצד להתאים קרמיקה לאמבטיה. באותה הנשימה, גם