חשיבות עיצוב המתחם החיצוני של הבית

architecture-1477041_640

התפקיד הכפול: על המתחם החיצוני בבתים פרטיים וכיצד ניתן לשדרג אותו

האזור החיצוני של בתים פרטיים מהווה פוטנציאל אדיר ליצירת מתחם מעוצב ושימושי מאוד, לרווחתם של דיירי הבית. בין אם מדובר בגינה יפה שנעים לשהות בה ובין אם זו חצר שמתקינים בתוכה בריכה – מיצוי הפוטנציאל של המתחם החיצוני של הבית הוא אפשרי עבור כל מי שבבעלותו בית פרטי. סיוע של אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים יאפשר לכם לחשוב "מחוץ לקופסה" ולראות את היתרונות האדירים של השטח הפנוי שמחוץ לביתכם ואת הדברים הנפלאים שתוכלו לייצר ממנו.

מהו התפקיד של המתחם החיצוני בבית?

חיפוי trespa לקירות החיצוניים של נכס מאפשר לו לקבל ויזואליות ייחודית, שקשה להשיג עם צבע רגיל. היכולת לצבוע את החיפוי בגוונים שונים ולהפוך את מעטפת הבית לפריט נוי של ממש, היא ההתחלה של תהליך נהדר של שדרוג המתחם החיצוני: החיפוי הוא זה שיכול לייצר שפה משותפת בין המבנה לבין החלק החיצוני של הבית, שיש לו תפקיד כפול למעשה.

הגינה היא, מצד אחד, סוג של חדר נוסף של הבית והיא פרקטית במיוחד בעונת האביב והקיץ, כאשר נעים לשהות בתוכה וליהנות ממנה. חשוב להבין כי גם גינות קטנות ניתנות לעיצוב ולתכנון קפדני ולכן "עין של מומחה" היא נדרשת מאוד, כדי להביא את השטח הזה למקסימום הניצול שלו. מצד שני, חצר הבית משמשת כ"קבלת פנים" עבור כל מי שמבקש להיכנס לבית. כדאי להשקיע בטיפוח של המתחם הזה כדי שייראה במיטבו ובמקביל להתקין אמצעי אבטחה שלא יאפשרו לאנשים שאינם מתגוררים בבית, להיכנס אליו ללא רשות.

היתרונות של חיפוי חיצוני לקירות הבית בחורף ובקיץ

מומלץ להיעזר בחיפוי עמיד וחזק, שיכול להחזיק מעמד גם מול השמש הקופחת של יולי ואוגוסט וגם בפני רוחות וגשמים של החורף הישראלי. החיפוי החיצוני, מלבד היותו כיסוי נאה לקירות הפשוטים של המבנה, משמש כהגנה עבורם ולכן בחרו בחומר גלם איכותי שיכול להישמר כשהוא במיטבו, למשך שנים רבות.

עיצוב גינה – שילוב נכון בין יופי לפרקטיות

לפעמים ישנה התנגשות בין החזון העיצובי של בעלי הבית והחלום שלהם לגבי המראה של הנכס והחצר שלצידו, לבין היכולת לעצב אותם בפועל. מקור ההתנגשות יכול להיות, למשל, הקרקע שעליה בנוי הבית – למשל כאשר הקרקע אינה מאפשרת גידול טבעי של דשא ופרחים ויש צורך בשילוב של פריטי נוי ומשטחי דשא סינתטי.

מאידך, לעיתים נדמה שלכאורה העיצוב שאליו שואפים בני הבית אינו רלוונטי למיקום או לגודל המתחם, אבל מעצב פנים מוכשר ומנוסה מצליח לייצר מראה מדויק שדומה עד מאוד לחלומם של  בעלי הנכס. קביעת פגישה עם מעצב הפנים בשטח עצמו, תסייע לחשיבה משותפת ומיצוי מיטבי של האפשרויות העומדות בפניכם, כך שהתהליך שיתבצע בפועל יוביל למראה הבית והגינה שחלמתם עליהם.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

בין אם הסגנון שלכם הוא כפרי יותר, או שמא בכלל אורבני טהור, יש צורך לדעת כיצד להתאים קרמיקה לאמבטיה. באותה הנשימה, גם