השפעת מגפת הקורונה על הנדל"ן בישראל

בניין

הנדל"ן בישראל

הנדל"ן בישראל נתון לשינויים לאורכן של כל השנים האחרונות כיוון שאין מדיניות יציבה בענף זה. אף על פי כן, מחירי הנכסים ברוב אזורי הארץ עלו באופן מהותי בשנים האחרונות ויש לכך כמה סיבות מהותיות. תכניות מחיר למשתכן הפסיקו לפעול, הממשלה מוציאה כמות קטנה יחסית של קרקעות למכירה לצורך בנייה של מבני מגורים, מבני משרדים או כל סוג אחר של בניין. בנוסף לכך התחלות הבניין בישראל הן בשפל חסר תקדים ולא ירחק היום שבו כמות הדירות למכירה יהיו מינוריות כיוון שיהיה חוסר רוחבי של דירות למכירה.

לאור הנתונים הללו, אזרחים רבים מחפשים פתרונות ליצירת בית מניב כדי לפתור בעיות כלכליות שונות בעיקר כשמדובר על אנשים מבוגרים. אחת האופציות היא לקיחת משכנתא הפוכה אשר מאפשרת קבלת כספים מהבנק עבור חלק מהשווי של הדירה בסכום גדול אחד או לחלופין בקצבה חודשית. דרך זו תאפשר להם קבלת הכנסה חודשית נוספת וכך האנשים המבוגרים נשארים בביתם עד גיל(,)120 אך הם נהנים מהשווי שלו בחייהם וכבר מקבלים מהבנק חלק מערכו הכספי.

חשיבה על דכים מעשיות בתחום הנדל"ן בישראל

לאור המצב העכשווי, אזרחים רבים מחפשים דרכים כדי להשקיע בתחום הנדל"ן בישראל כדי לשמור על כספם. זה קורה במקרים רבים אחרי שאנשים מבוגרים יוצאים לפנסיה והם מקבלים סכום כסף מהותי כפיצויים. אם הם מעוניינים, הם יכולים לתת חלק מהכספים הללו לילדים כך שיהיה להם הון עצמי והם יוכלו לקנות דירה להם ולבני המשפחה שלהם, במקום לגור בשכירות.

אופציה נוספת היא לרכוש דירה להשקעה וכך ליצור הכנסה חודשית פאסיבית. עסקה זו כדאית בימים אלו כיוון שגובהו של מס הרכישה על דירה שנייה ומעלה ירד מ – % 8 ל – % 5 ולכן הוא יוצר הוזלה משמעותית של העלות הכללית עבור רכישת הנכס.

המגמה היא לרכוש דירה במחיר מצוין ובטיב מעולה דירה חדשה או דירת יד שנייה. בוחרים במיקום מצוין כמו בשכונה מובילה שיש בה תמיד דרישה לדירות שכורות עבור רווקים, משפחות, סטודנטים ועוד. החשיבה היא למצוא שוכרים הגונים ולהשכיר את הדירה לטווח הארוך. אם הכול יתבצע על פי התוכנית, הדירה תושכר ובעליו יקבל כל חודש הכנסה פאסיבית של כמה אלפי שקלים שיסייעו לו לכסות את כל ההוצאות החודשיות שלו לאור יוקר המחייה, כמו מזון, תרופות, חשמל ארנונה ועוד.

משכנתא הפוכה

אופציה נוספת ליצירת הכנסה חודשית מתוך הנדל"ן בישראל, היא על ידי משכנתא הפוכה. באופציה זו הבנק מעניק לבעלי הנכס חלק מהשווי שלו בחייהם. הדיירים יכולים להמשיך ולגור דירה עד גיל 120.

בהתאם לשווי הנכס הם יקבלו קצבה חודשית כך שהם יוכלו להסתדר בכל חודש ולשלם את כל ההוצאות שלהם. אם יש להם הוצאה גדולה הם יוכלו לקבל את המשכנתא בסכום חד פעמי במקום לשיעורין.

לאחר פטירתם של בעלי הנכס, הדירה תימכר ולאחר שהבנק יחזיר לעצמו את חלקו ואת הריבית, יקבלו היורשים את הסכום הכספי שנותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

בין אם הסגנון שלכם הוא כפרי יותר, או שמא בכלל אורבני טהור, יש צורך לדעת כיצד להתאים קרמיקה לאמבטיה. באותה הנשימה, גם

למה זה חשוב וכמה זה יעלה לכם

בדק בית – למה זה חשוב וכמה זה יעלה לכם?

הבית החדש שלכם בתהליכי בנייה, ואתם מחכים בקוצר רוח לרגע קבלת המפתח. הגעתם מספר פעמים לאתר הבנייה, כדי לראות מה מתרחש, והקבלן החביב הרגיע אתכם שהכול בסדר, ושבקרוב מאוד העבודות יסתיימו…