בדק בית – למה זה חשוב וכמה זה יעלה לכם?

למה זה חשוב וכמה זה יעלה לכם

הבית החדש שלכם בתהליכי בנייה, ואתם מחכים בקוצר רוח לרגע קבלת המפתח. הגעתם מספר פעמים לאתר הבנייה, כדי לראות מה מתרחש, והקבלן החביב הרגיע אתכם שהכול בסדר, ושבקרוב מאוד העבודות יסתיימו. סביר להניח, שהידע שלכם בתשתיות, חשמל, צינורות מים הוא לא נרחב, ולכן אתם סומכים עליו בעיניים עצומות. נכנסתם לדירה החדשה, מתרגשים לגור בדירה שנבנתה במיוחד עבורכם. אחרי כמה ימים, אתם מבחינים בנזילה, בסדק בקירות, ובכתמי עובש על התקרה. אתם מבינים שעשיתם טעות מרה – לא דאגתם לעשות בדק בית.

בדק בית מחיר

כמה זה עולה לנו? כפי שאתם ודאי מתארים לעצמכם, בדק בית הוא לא עניין זול. עם זאת, מדובר בחיסכון אדיר כאשר אתם לא תצטרכו לשלם בעתיד על תקלות תחזוקה שנובעות מבנייה רשלנית או טעויות אנוש.

• דירה בגודל של עד חמישה חדרים תעלה בטווח מחירים של 700-1400 ₪.
• בדק בית בדירה עם מעל חמישה חדרים לעומת זאת, יעלה בין 1100-1450 ₪ .
• בדק בית בבית פרטי עד 200 מ"ר יעלה לכם 1450-1700 ₪.

מעבר לבדיקה הפיזית, המחיר כולל לרוב בדיקה של האישורים של הדירה, ושהיא אכן עומדת בתקנים ובחוקים כפי שנקבעו על ידי המדינה.

מהו הליך בדק בית?

בדק בית מתייחס לתהליך שמתבצע בשלבי הבנייה. איש מקצוע מטעמכם מגיע לנכס, ובודק אותו לעומק. אנשי המקצוע יהיו מתחום הבנייה, מהנדסים, או מומחים לבדיקת הנכס. הבדיקה שיבצעו תהיה מעמיקה, ובכל התחומים – תשתיות, אופן האיטום, בדיקת חשמל, מים, והצנרת. שלב חשוב לא פחות, הוא לבדוק את הבנייה במהלך עבודות השלד, שמהוות את היסודות של הבית. עבודות שלד שהתבצעו בצורה לא תקינה עלולות להוות סכנת חיים ולגרום לנזקים כבדים.
תופתעו לשמוע, שבדק בית הוא הליך שיש לבצע על פי חוק המכר.

מה קורה אם אנשי המקצוע מגלים ליקוים או טעויות בבנייה?

לאחר שאנשי המקצוע מבצעים בדיקה קפדנית, הם מוציאים דו"ח מסודר, שכולל את כל התקלות, הבעיות, הליקויים, או טעויות בנייה שהם מצאו. את הדו"ח המסודר עם התיקונים, הם יעבירו אלינו בעלי הנכס, כדי שנוכל להיות מעודכנים במה שקורה בבית, וגם לקבלן הבנייה על מנת שידע אילו תיקונים עליו לבצע. בעיות נפוצות שעלולות להתגלות הן חיבורי חשמל רופפים, חוטים חשופים, ומערכת ניקוז עם תקלות.

ראש שקט – וחיסכון כספי

בדק בית מאפשר לכם דבר אחד מרכזי – להיכנס לבית בראש שקט. לאחר שהתבצעה הבדיקה, והתיקונים התקיימו, אתם יודעים במאת אחוזים שלא תפתיע אתכם שום נזילה, קצר, דליפה, או תקלה כזו או אחרת. במידה ובחרתם אנשי מקצוע יסודיים, שלא פספסו שום דבר, תוכלו להבטיח שהמבנה יהיה יציב ואיתן לאורך זמן, לחסוך סכומים גדולים, ולעבור את התהליך בשלום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

בין אם הסגנון שלכם הוא כפרי יותר, או שמא בכלל אורבני טהור, יש צורך לדעת כיצד להתאים קרמיקה לאמבטיה. באותה הנשימה, גם