איך לבחור מיטות לנוער?

sleep-1209288_1920

הילדים גדל ואתם מחפשים מיטות לנוער? כך תבחרו את המיטה הנכונה.

כל אחד מאיתנו, חושב במהלך היום על הרגע בו הוא חוזר לחדר שלו, מכבה את המכשיר הנייד ומניח אותו על השידה, ובעיקר – נכנס למיטה ומקבל כמה שעות של מנוחה ורגיעה. ואכן, מחקרים מראים כי השינה היא מרכיב משמעותי ביותר על ההתנהלות ביום שלאחר מכן, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילדים ונוער. יתרה מכך – לשינה יש השפעה ניכרת על גדילת הילדים, בריאותם והתפתחותם, כאשר בזמן שהילד ישן מופרש הורמון האמון על גדילת וצמיחת עצמות מרכזיות ומרכיבים משמעותיים בגוף (כמו למשל, התארכות עמוד השדרה).

אי לכך ובהתאם לזאת, חשוב לבחון כי הילד שלכם נהנה משינה איכותית, ללא הפרעות כאלו ואחרות, שלא תפגע חלילה בהפרשת ההורמון הכה חיוני להתפתחות הילד. וכמובן, אין פיתרון טוב יותר מאשר מיטת נוער איכותיות, נוחות ומזמינות, באמצעותן תהיו בטוחים שהילד שלכם מקבל את הטוב ביותר. מעבר למצב הרוח של הילד שעשוי להיות מרומם עקב שינה על מיטה נוחה, מיטה שכזו אף עשויה לשפר את רמת הריכוז שלו, ואף להוביל לשיפור ביצועים (בלימודים, חוגים וכן הלאה). אין ספק אם כן, כי כל הורה חייב לוודא כי הילד שלו ישן בנוחות ובבטחה, על גבי מיטה נוחה, יציבה, איכותית ובעיקר – מיטה שהוא אוהב ומחובר אליה.

כיצד ניתן לבחור מיטות לנוער לילדכם?

מאחר שקיים מגוון רחב ביותר של מיטות, האתגר הגדול ביותר הוא השאלה איזו מיטה לבחור?. הכנו עבורכם רשימה של מספר שיקולים, אליהם כל הורה חייב להתייחס כאשר הוא עומד טרם הרכישה.

  1.  מזרון איכותי: יש הטוענים כי המזרן במיטה הוא האלמנט החשוב ביותר במיטה, מאחר שהוא הקובע את מידת הנוחות של הישן. יתרה מכך, מזרן נוח ואיכותי עשוי למנוע כאבי גב רבים, בהווה או בעתיד, והוא מהווה השקעה לטווח ארוך (למזרונים יש טווח בלאי ארוך למדי). יש הממליצים על רכישת מזרון אורטופדי, מכיוון שיש לו תכונה המאפשרת למזרון להתאים עצמו למבנה הישן עליו ולפזר באופן שווה את משקל גוף הילד.
  2. מידות המיטה ביחס לחדר: יפה, איכותית ונוחה ככל שתהיה, אם המיטה לא תתאים למידות החדר, היא לא תוכל לשמש כמיטה עבור ילדכם, וכנראה שתאלצו להחזיר אותה לחנות. לכן, חשוב לברר עוד לפני ההגעה לחנות (או הרכישה דרך אתר האינטרנט), את המרחב בקיים בחדר עבור המיטה, ולמדוד אותו באופן מדויק. חלק מהמיטות המוצעות הן מיטות בגודל של מיטת יחיד, וחלקן עשויות אף להיפתח לממדים של מיטה זוגית. לא לכל החדרים יש את האפשרות לאכלס מיטה בממדים של מיטה זוגית, ולכן חשוב לבחון זאת במעוד מועד.
  3. מאילו חומרים עשויה המיטה? איכות המיטה נקבעת בהתאם לחומרים מהם עשויה המיטה – מסגרת המיטה, בסיס המיטה, ראש המיטה ורגלי המיטה. ככל שהחומרים יהיו יותר איכותיים, כך המיטה תהיה יותר איכותית, תעניק לילד שינה בריאה, ותישמר לאורך זמן רב.
  4. עיצוב החדר: מיטה ניתנת לעיצוב שונה – כל אחד יכול לבחור עבורו את המיטה שתגרום לחדר להיות מעוצב באופן בו הוא מעוניין. בין היתר, ניתן לשלב במיטה אביזרי נוי רבים העשויים להוסיף חן רב לחדר, כמו למשל כריות נוי, פריטי טקסטיל וכיוצא בזה. מאחר שהמיטה תופסת נפח רב מהחדר, חשוב לתת חשיבות רבה לעניין עיצוב המיטה והתאמתו לחדר. בעניין זה, המלצתנו היא לשאול את הילד איזה מיטה הוא אוהב, ובאיזה אופן הוא רוצה שהמיטה והחדר יהיו מעוצבים, כך, תוכלו לפתור מריבות מיותרות מראש, ואף לגרום לילד להרגיש כי הוא החדר עוצב לפי בחירתו האישית.
  5. פתרונות אחסון: מיטות לנוער רבות כוללות פתרונות אחסון רבים, המוצבים לרוב תחת המיטה, באופן של מגירה הנפתחת מתחת למיטה, או אפשרות לפתוח את המיטה ולאחסן דברים בחלל שקיים בין בסיסי המיטה. בכך, מספקת המיטה גם פיתרון עבור חפצים רבים של הילד, כמו למשל נעליים אותם רבים אוהבים לאחסן במיטה (וכך אין צורך להיתקל בנעליים בכל החדר), דפי לימודים, ספרים ישנים וכדומה.

מהו טווח המחירים?

כמו בכל רכישה, המחיר מהווה פרמטר דומיננטי. ככלל, טווח המחירים לרכישת מיטות לנוער רחב למדי, ולכן חשוב לקבוע תקציב מראש, עוד בטרם הרכישה. המיטות הבסיסיות ביותר עשויות לעלות עד 1000 ₪, אך הן כנראה לא מיטות איכותיות כלל וכלל. חשוב להדגיש, המלצתנו היא לא להתפשר בכל מה שקשור לאיכות המיטה, מאחר שהיא זו שתיקבע את איכות השינה של ילדכם, והיא תישאר זמינה עבורו ועבור שאר בני המשפחה לאורך זמן רב.
המיטות המפוארות ביותר יעברו את רף ה- 4000 שקלים ואף ה- 5000 ₪. השקעה סכום כזה אינו אפשרי עבור כל משפחה. ישנן לא מעט מיטות נוער איכותיות בסכום של 2000 ו- 3000 ₪, אך כדי לאתר אותן, חשוב לבחון היטב את כל הפרמטרים והשיקולים שהוזכרו קודם לכן.

הכנת שיעורי בית עשויה לפתור בעיות רבות

רבים מגיעים לרכוש מיטה, מבלי שהם בדקו מראש פרמטרים חשובים – מהו התקציב האפשרי, איזה סגנון מיטה רוצה הילד, כמה מקום יש בחדרו של הילד ועוד. חכם – עיניו בראשו, ולכן חשוב לבחון עוד בטרם הרכישה את כל השיקולים הדרושים, כדי לבחור מיטה איכותית ונוחה עבור ילדכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

3 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות של ניהול ואחזקה, לרוב יבצעו את אותן עבודות תחזוקה ואחזקה שוטפות של מבני מגורים ובנייני משרדים, במגדלי יוקרה ובנכסים מסחריים למיניהם.