אדריכלות

אדריכלות היא למעשה התוכן שאנו יוצקים אל תוך "קופסה" המורכבת מארבעה קירות, תקרה ורצפה ועונה לשם בית, אך עם זאת אדריכלות נמצאת כמובן לא רק בבתים אלא תכנון ועיצוב מבנים וחללים באופן כללי. אדריכלות נחלקת למעשה לשניים: אדריכלות חוץ, שהיא תכנון המבנה כולו, מיקום הדירות/משרדים, מרפסות, צורה ומבנה של הקירות ועוד. ישנה גם אדריכלות פנים שכוללת את כל הקשור בתכנון הפנימי של חלל. תכנון אדריכלי לבית צריך להיות מותאם לתנאי הסביבה ולצרכיו של בעל הנכס או דייריו.

השבחת נכסים: להפוך ישן לאטרקטיבי ורלוונטי

אחד הקסמים ממש שעושה ארכיטקטורה הוא שינוי אמיתי לא רק במראהו של נכס אלא גם בגורלו. פעמים רבות מדובר על נכס ישן, כזה שהיה קשה מאוד למכירה, אך עם החבירה לחברה המתמחה במכירת נכסים, ניהולם וגם נדל"ן באופן כללי עובר הנכס השבחה. תפקיד האדריכלות כאן הוא לא רק להפוך את הנכס לנוח או פרקטי יותר אלא יש כאן שילוב בין הפיכת הנכס לפרקטי ונוח יותר ואף מותאם יותר לעידן המודרני לבין העלאת ערך הנכס באופן משמעותי. למעשה השני הוא תוצר של הראשון.

הסתכלות על נכס כחלק אינטגרלי בסביבתו

לאדריכלות ישנו חלק חשוב בתכנון עירוני. גם כאשר הפרויקט הינו פינוי בינוי של נכס ספציפי, ישנה גם חשיבה על המאקרו, כיצד ישתלב המבנה החדש בתוך האזור בו הוא נמצא. כמובן שניתן ללכת רחוק יותר וליצור מיזם הלוקח אזור שלם ומשביח את כולו, מה שקורה בפרויקטים רבים של פינוי בינוי. עם זאת, כאשר רוצים למשוך את תשומת הלב לכיוון הנכס הספציפי שאתם רוצים למכור או להשכיר, כן חשוב להבליט אותו על פני סביבתו בדברים עדינים, כאלה שאינם "צועקים" אך כן הופכים את הנכס לייחודי. גם כאן נכנס תפקידה של חברה המתמחה בניהול נכסים, השכרתם או מכירתם המשלבת גם אדריכלות ועיצוב פנים.כאן נכנס מקומה של אמנות הבניה, השילוב בין אדריכלות ואמנות ויוצרת את השינויים הנכונים בנכס ובמידה הנכונה.

לשלב בין השבחת נכס אקטיבית לפסיבית

תפקיד נוסף של חברה המומחית בתחום היא לראות פוטנציאל הטמון לא רק בהשבחת נכס אקטיבית, כזו שאתם אלה שיוצרים את השבחתו בעזרת שיפוצים ושיפורים כאלה ואחרים אלא גם בהשבחת נכס פסיבית, כזו הנובעת נטו מתכנון עירוני הצפוי לקרות באזור מסוים, פרויקטים של פינוי בינוי שנעשים בשכונה שכרגע ערך הנכסים בה נמוך מאוד. הדבר מאפשר לרכוש נכס להשקעה ולמכור או להשכיר אותו במחיר גבוה משמעותית לאחר שיעבור האזור כולו את השינויים שהוא צפוי לעבור. מלבד שינויים אדריכליים, יעוץ בכל הקשור לעיצוב פנים ומיצוי תפקיד האדריכלות ושינויים עיצוביים בהשבחת הנכס והעלאת ערכו, חברה כזו צריכה להיות ערנית לאפשרויות שישנן להשבחת נכסים פסיבית ולהביא זאת לידיעת לקוחותיה.

חברת נדלנ"ים היא חברה המתמחה בכל הקשור לנדל"ן ומשלבת בין שירות ויעוץ למכירת נכסים או השכרתם, השקעה בנכסים וגם אדריכלות ועיצוב פנים שיעלו את ערך הנכס.

"אדריכלות היא בית תפילתה של העוצמה באמצעותה של הצורה."

פרידריק ניטשה