עיצוב פנים

עיסוק בנדל"ן הוא השקעה לטווח ארוך. לכן, אל מכירת נכס וגם להשכרתו חשוב לגשת בצורה מושכלת ומחושבת, רצוי בליווי חברה המתמחה בתחום, ולעשות כל שניתן על מנת להעלות את ערך הנכס. שינויי אדריכלות וגם עיצוב פנים הם חשובים ויכולים להעלות את ערך הנכס  באופן משמעותי. גם אם הדבר יקח זמן רב יותר, מפירות ההשקעה תיהנו לאורך זמן.

להכנס מן החוץ אל הפנים

השלב הראשון של תהליך שיפוץ הבית או כל נכס אחר, בניה או בניה מחדש הוא אדריכלות החוץ. תכנון של מבנים חייב להיות מותאם לתנאי הסביבה, ליעודו של הנכס- האם זהו בית פרטי, מגדל מגורים, משרדים או בכלל מדובר על חנות או מסעדה. לאחר תכנון כל הקשור לחוץ, נכנסים פנימה אל עיצוב הפנים. יש הטועים וחושבים כי בחירת מעצב פנים היא לא משמעותית. הדברים לחלוטין אינם כך.

תפקידו של מעצב פנים

מעצבי פנים מתמחים בכל הפנים של מבנים, שהוא הרבה מעבר לבחירת ספה כזאת או אחרת. מעצב פנים עוסק בכל מערכות הבית. הוא נמצא בקשר ויוצר תיאום בין כל בעלי המקצוע העובדים על הבית, בין אם מדובר על מערכות אינסטלציה, חשמל, מיזוג אויר ועוד. interior design הוא מקצוע בעל עומק רב ואדם שאינו מתמחה בתחום יכול לעשות החלטות שגויות.

התחומים בהם מעורב מעצב הפנים

תפקידו הראשון של מעצב הפנים הוא להבין היטב את דרישות הלקוח. בין אם מדובר על עיצוב פנים לבתים פרטיים או עיצוב פנים למשרדים, לכל לקוח דרישות, צרכים ורצונות משלו. בנוסף, מעצב פנים מעורב בתחומים הבאים:

  • מערכות הבית הבסיסיות ותשתיות: מעצב הפנים מעורב מן היסוד ועד הטפחות. כאן מדובר על היסוד. כאמור, הוא צריך לוודא כי מערכות אינסטלציה, חשמל, מיזוג אויר מותקנות בהתאם לתכנון.
  • נגרות: הנטיה היום היא ללכת יותר ויותר לכיוון של נגרות מותאמת אישית, לפחות עם ריהוט משמעותי כמו ארונות למשל. מעצב הפנים מתכנן את כל הקשור לריהוט זה, מתכנן את מיקומם של ארונות או רהיטים גדולים אחרים ודואג שיהיה בהם מקום אחסון מספק, זאת תוך תפיסת מקום מינימלי ככל האפשר בחלל. נגרות מותאמת אישית באה לידי ביטוי כמובן גם במטבח, בו במיוחד צריך הלקוח לחוש אוירה של חופש ליצור את המטבח המתאים בדיוק לצרכיו וטעמו.
  • תאורה: תאורה, כמו אלמנטים אחרים, צריכה לשלב בין פרקטיות לבין אסתטיקה ומראה ייחודי. על מעצב הפנים לדאוג לשילוב בין תאורה טבעית- אור המגיע מבחוץ ומתפרש בחדר בצורה שווה ככל האפשר, לבין תאורה מלאכותית. תחום התאורה המלאכותית הוא מגוון ביותר: תאורה צמודת תקרה, קיר, תאורה שקועה, ספוטים ואפשרויות רבות נוספות. כאן יש לשלב בין סגנון וטעם, פרקטיות ונוחות.
  • טקסטיל וצבע: טקסטיל וגם צבע הם הנדבך החיצוני ביותר. צבע משפיע מאוד על האווירה שתהיה בדירה או במשרד, איזון בין חמימות לקרירות, אווירה נקיה לעומת צבעונית, מודרניות לעומת כפריות- כל אלה נכנסים בתחום הצבע וגם הטקסטיל: וילונות, כריות, שטיחים ועוד.

חברת נדלנים היא חברה המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים לצד מכירת נכסים, השכרתם או השקעה בנדל"ן כך שלקוחותיה נהנים מכל השירותים תחת קורת גג אחת.

"אדריכלות היא בית תפילתה של העוצמה באמצעותה של הצורה."

פרידריק ניטשה