מכירת נכסים

מכירת דירות מכונס נכסים, מכירת נכסים, נדל"ן, מגרשים, וילות ודירות, חוזה המכר, הערכת שמאי, טופס הצעה, שיק בנקאי או ערבות בנקאית

נדל"ן הוא אחד מתחומי ההשקעה הבולטים ביותר. רבים אשר יש ביכולתם להשקיע בתחום מסוים בוחרים בתחום זה שהתשואה שלו נשארת יציבה לאורך זמן. השקעה בנדל"ן יכולה לבוא לידי ביטוי ברכישת נכס למטרת מכירה או למטרת השכרה. ליווי של חברה המתמחה בהשקעות נדל"ן, מכירת נכסים, השכרתם וגם מציעה שירותי אדריכלות ויעוץ פנים תאפשר לכם לפעול בצורה הנכונה ביותר. הן מכירת נכסים והן השכרתם הן פעולות מורכבות שיש לבצע בצורה שקולה תוך בחינת פרמטרים שונים.

האם מכירת נכסים עדיפה על פני השכרה?

התשובה אינה חד משמעית ותלויה בגורמים שונים. כאן נכנסת לתמונה החברה שתלווה אתכם בתהליך ותייעץ לכם מה כדאי בהתחשב בגורמים השונים:

  • מגמת מחירי הנדל"ן: האם מחירי דירות באותה תקופה נמצאים באופן כללי בעליה או ירידה. אם הם בעליה, מומלץ להמתין עם מכירה וניתן בינתיים לכוון להשכרה. אם הם בירידה מומלץ למכור בהקדם כדי לא להפסיד. הדבר נכון כמובן לכל נכס: מגרשים, וילות ודירות וגם נדל"ן עסקי.
  • האם צפוי להיות פינוי בינוי: מעבר לבדיקת המגמה בשוק הנדל"ן במאקרו, יש לבדוק מה עומד להיות באזור בו נמצא הנכס. פינוי בינוי לדוגמה יעלה משמעותית את ערך הנכס מבלי שאתם השקעתם מטעמכם. זוהי השבחת נכס פסיבית ששווה לחכות לה ורק אז למכור.
  • מהו מצבכם הכלכלי: אם אתם זקוקים להכנסה נוספת כאן ועכשיו שווה להתחיל בהשכרת הנכס מבלי להשקיע השקעה רבה מלבד שינויים קטנים שיהפכו אותו לאטרקטיבי יותר. מכירה תבצעו בשלב מאוחר יותר כשתהיו פחות לחוצים כלכלית.

רכישת נכס  להשקעה- איך לעשות זאת נכון

אם יש ברשותכם דירה, למשל דירה בירושה או דירה שקיבלתם, יש לכם את הפריבילגיה לעבור מיד לשלב המכירה. רבים שמשקיעים בנדל"ן צריכים קודם כל לרכוש את הנכס. כמובן שגם כאן חברה העוסקת בתחום תביא לכך שתעשו זאת בצורה שתהיה לכם הרווחית ביותר. ניתן למשל לעקוב אחר מכירת דירות מכונס נכסים. ישנם לא מעט מקרים בהם מדובר על דירות שעוקלו בשל חובות ולכן מצבן לא בהכרח טוב והן יזדקקו לשיפוץ. חברת ניהול נכסים המספקת גם אדריכלות ועיצוב פנים תכוון אתכם גם בשינויים שמומלץ לבצע. עם זאת, ניתן למצוא מדי פעם גם דירות במצב טוב שמגיעות מכונס נכסים. זהו מישור אחד. ניתן לרכוש גם בדרך הרגילה, להשקיע בשיפוץ בסדר גודל כזה או אחר וכך להעלות את ערך הדירה.

המכירה עצמה- תהליך שיש לבצע בסבלנות רבה

לאחר רכישת נכס הגעתם לשלב המכריע: המכירה עצמה. יש משקיעים שעבורם זו מכירה ראשונה של דירה ומושגים כמו חוזה מכר, הערכת שמאי או טופס הצעה זכורים להם רק מהכיוון השני- הדירה שרכשו. גם כאן מקומה של חברת ניהול הנכסים לעמוד לצידכם, לוודא שבחוזה המכר נרשמים כל הפרטים הרלוונטיים, שמתבצעת הערכת שמאי והכל נקבע בהתאם לה. שיק בנקאי או ערבות בנקאית גם הם פרטים שנתקלים בהם בעיקר בהקשר של רכישת נכס או מכירתו. בנוסף ישנם גם היטלים כמו היטל השבחה, מס שבח ועוד.

חברת נדלנים היא חברה המתמחה בהשקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל: מכירת נכסים, השכרתם, וגם השבחת הנכס והעלאת ערכו בעזרת שירותי עיצוב פנים ואדריכלות שהיא מציעה.

"אדריכלות היא בית תפילתה של העוצמה באמצעותה של הצורה."

פרידריק ניטשה