מדוע תמא 38 כה חשובה לעם ישראל?

תמה 38

למזלנו מאז הקמת המדינה לא הייתה רעידת אדמה חזקה ובואו נקווה כי גם עוד אלף שנים לא תהיה ואנו נוכל לחיות ללא האיום הזה. אך אם נהיה אמתיים אי אפשר להתעלם מן העובדה כי רעידות אדמה הן דבר מאוד נפוץ באזרונו והן יכולות לגרום לנזקים עצומים. על רקע זה יש לציין כי בישראל יש אלפי מבנים ואף יותר מכך שאינם מוגנים מפני רעידות אדמה וזאת עקב העובדה כי הם נבנו לפני 1980 קרי לפני שהוחל התקן של בנייה המוגנת מרעידות אדמה. בדיוק בשביל זה הומצאה תכנית תמא 38 אשר המטרה שלה היא לחזק מבנים כנגד רעידות אדמה ולאפשר לאנשים גם בבתים ישנים לחיות בבטחה ולדעת כי הבית שלהם לא יתמוטט עם רעידת האדמה הראשונה והחזקה שתהיה פה, והיא תהיה פה.

האם כל קבלן יכול לבצע תכנית תמא 38?

עליכם להבין כי כיום יש שתי תכניות עיקריות של תמה 38, תמא 38 1 ותמא 38 2. עליכם לקחת בחשבון כי בתמא 38 1 משפצים את הבניין מבלי להרוס אותו ואילו בתכנית 2 הורסים את הבניין ובונים אותו מחדש כך שהוא יהיה מוגן מפני רעידות אדמה. בנוגע לשתי התכניות ניתן לומר כי לא כל קבלן יכול לבצע אותם וכי אתם צריכים לשים דגש על כך כי היזם של התכנית יבחר קבלן שיפוצים איכותי אשר יוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שיש וכך אתם תהיו בטוחים כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר וכי הבניין שלכם יהיה מוגן לחלוטין מרעידות אדמה.

מדוע כל כך משתלם לדיירים לבצע תכנית תמא 38?

בואו נחזור רגע אחור ונשאל חשובה ביותר והיא מדוע שהדיירים ירצו בכלל לבצע את תכנית תמא 38, מה יוצא להם מזה ומדוע התכנית הזאת כל כך מבוקשת. אז קודם כל אתם צריכים להבין כי הדיירים לא משלמים שקל לקבלן בעד השיפוץ וההגנה מפני רעידות אדמה וזהו יתרון עצום. בנוסף הדיירים גם מקבלים ממ"ד בדירה שלהם וכך הם מוגנים לא רק נגד רעידות אדמה אלא גם נגד טילים. פעמים רבות גם הקבלן מגדיל את הדירה של הדיירים ואף מוסיף לה מרפסת וזהו יתרון גדול ונוסף שאי אפשר להתעלם ממנו. על כן ניתן לומר כי זה כל כך משתלם לבצע את התכנית ומדוע היא מתרחשת כל כך הרבה.

מה הקבלן מרוויח מן התכנית?

כפי שאנו שואלים מדוע הדיירים כל כך רוצים לבצע את התכנית כך אנחנו צריכים לשאול מדוע הקבלן רוצה לבצע את התכנית. אם כן אתם צריכים להבין כי הקבלן מקבל שתי קומות או שתיים וחצי קומות שהוא יכול למכור לאחר סיום השיפוץ (שאותן הוא בונה) וזה משאיר לו רווח רב והופך את התכנית גם למשתלמת בשבילו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

HOME

רוכשים נכס ולוקחים משכנתא? הנושאים שאתם חייבים להכיר

רכישת דירה היא המהלך הפיננסי החשוב ביותר שתעשו בימי חייכם. לכן, מאד חשוב ללמוד היטב את הנושאים השונים הכרוכים ביישום הרכישה ולדעת להתנהל נכון במסגרת ההליכים השונים. נתחיל בהסבר קצר על הלוואת המשכנתא, ומשם נמשיך לביסוסהּ על מדדים כלכליים שונים ועל בחירת עורכי הדין שיעסקו בחוזי הקנייה שלכם.