השכרת נכסים

נדל"ן באופן כללי הוא אחד התחומים הפורחים ביותר בשוק, תחום שרבים בוחרים להכנס אליו ולהשקיע בו כל עוד יש להם נכס בבעלותם או אפשרות לקנות נכס להשקעה. אחת הדרכים להפוך את הדירה לנכס מניב היא על ידי השכרתו. עם זאת, השכרת נכסים ובכלל התעסקות בכל הקשור לנדל"ן חשוב לעשות בצורה נכונה ומקצועית. חברה לניהול המתמחה בהשכרת או מכירת נכסים שתעמוד לצידכם ותלווה אתכם תבטיח שתמצו את מלוא הפוטנציאל של העסק.

הדירה בידי השוכר, האחריות- על המשכיר

כאשר אתם הופכים למשכירי דירה, אתם למעשה מוסרים אותה לידיו של אדם אחר, גם אם הדבר נעשה בתשלום. גם אם השוכר נראה אדם אחראי, השליטה המלאה במה שקורה בדירה ואיך היא מתוחזקת לא נמצא בשליטתכם, מה שיכול ליצור הפתעות. בנוסף, בניגוד למצב בו מוכרים את הנכס, עדיין האחריות לתחזוקה מוטלת על המשכיר. חשוב להיות ערוכים ומוכנים לכך ושהוצאות שישנן על תחזוקת הדירה לא יבואו בהפתעה מוחלטת. חשוב שתמיד יהיה סכום זמין לתיקונים בדירה. בנוסף, חשוב להגן על עצמכם ככל האפשר במסגרת החוזה והביטחונות שתדרשו לפני כניסתו של דייר לדירה.

לוודא שיש זמן להיות משכירי דירה

בהמשך לכך שבדירה  מושכרת יש להשקיע כסף מפעם לפעם על מנת לתחזק אותה היטב, חשוב לזכור שנדרש לא מעט זמן על מנת לעסוק בכל המשימות והמטלות הקשורות להשכרת הנכס. חברות ניהול דירות העוסקות בהשכרת נכסים או מכירתם יכולות לסייע בתחזוקת הדירה, בביצוע הפעולות הנדרשות גם בזמן תחלופת דיירים, כמו שיפוץ בקנה מידה מסוים, שינוי הקשור להערכת שווי הדירה מחדש וקביעת מחיר בהתאם לכך ועוד. אחזקת דירה להשקעה והשכרתה היא עבודה לכל דבר ויש לקחת זאת בחשבון. חברה לניהול תבצע את עבודת הניהול על הצד הטוב ביותר.

לקחת בחשבון את כל התשלומים וההוצאות בגין השכרת דירה

כאשר מדובר על השכרת מגרשים, וילות ודירות, החל מדירות ממוצעות ועד דירות יוקרה, יש לזכור שנכס מניב שמושכר לא דורש מכם רק הוצאות על אחזקתו אלא גם תשלומים בגין הרווחים המגיעים מהשכרתו, כלומר מיסים, היטלים ושאר תשלומים שלא תמיד לוקחים בחשבון. עבודה עם חברה המומחית בהשכרת נכסים לא תעמיד אתכם במצבים מפתיעים. אתם תדעו בצורה מדויקת מתי יש להעביר תשלומים על היטלים שונים וגם מהם הסכומים שצפויים להיות.

איך לבחור חברה שתעבדו איתה?

כאמור, מומלץ מאוד לעבוד עם חברת השכרת נכסים שתעמוד לצידכם בכל הקשור לניהול הנכס, הוצאות, הכנסות, שינויים בדירה ועוד. חשוב לבחור בחברה אשר מתמחה בתחום הנדל"ן בכלל ובתחום השכרת נכסים בפרט, כולל נכסים פנויים. חברה שתציע לכם גם שירותי אדריכלות ועיצוב פנים, זאת כדי שערך הנכס שלכם יעלה בצורה מקסימלית תוך השקעה מינימלית מצידכם. חברת נדל"נים היא חברה המתמחה בהשכרת ומכירת נכסים, מציעה שירותי תיווך שיאפשרו לכם להיות רגועים שהנכס הושכר לאדם המתאים לכך ובנוסף מציעה שירותי אדריכלות, עיצוב פנים וגם עזרה בהשקעת נדל"ן בחו"ל

"אדריכלות היא בית תפילתה של העוצמה באמצעותה של הצורה."

פרידריק ניטשה