איך לבחור מתווך לרכישת נדל"ן

shutterstock_171921824

רכישת נדל"ן מכל סוג ולכל מטרה מתאפשרת בין היתר באמצעות פנייה יזומה מצד הרוכש לשירותיו של מתווך נדל"ן מוסמך, מקצועי ומנוסה המתמחה בביצוע פעולות תיווך של סוגי הנכסים השונים בענף הנדל"ן. במידה וגם אתם שוקלים פנייה יזומה למתווך נדל"ן אשר יסייע לכם לאתר את הנכס עליו אתם חולמים, חשוב שתקראו את השורות הבאות בהן תוכלו למצוא מספר טיפים ועצות בכל הנוגע לבחירת מתווך לרכישת נדל"ן.

  • תחום התמחות- עוד לפני שאתם מתחילים לפנות למספר מתווכי נדל"ן באזור מגוריכם או באזור בו אתם עתידים לרכוש את הנכס הרלוונטי עבורכם, חשוב לבצע "סינון ראשוני" של תחום ההתמחות בהם עוסקים מתווכי הנדל"ן השונים. מתווכי נדל"ן מסוימים עוסקים בתיווך עסקאות נדל"ן מסחרי ואילו אחרים עוסקים בתיווך עסקאות נדל"ן למגורים, כאשר גם בתחומים אלו קיימים תחומי התמחות שונים כגון: התמחות בתיווך דירות יוקרה, התמחות בתיווך דירות למגורים יד שנייה, התמחות בתיווך בתים פרטיים וכדומה.
  • הסמכה מקצועית- העיסוק בענף הנדל"ן מחייב על פי חוק החזקת רישיון תיווך נדל"ן הניתן לכלל העוסקים בתחום לאחר תקופת הכשרה מקצועית ולכן קיימת חשיבות רבה לכך שתבדקו האם מתווך הנדל"ן שאת שירותיו אתם מעוניינים לשכור אכן מחזיק ברישיון זה על פי חוק.
  • שירותי המתווך- תחום תיווך הנדל"ן הינו תחום מקצועי המורכב ממגוון רחב של שירותים מקצועיים הניתנים על ידי מתווכי הנדל"ן השונים. היקף השירותים ואיכויותיהם קובעים ברוב המקרים את איכויותיו המקצועיות של מתווך הנדל"ן ולכן קיימת חשיבות רבה לכך שתבדקו מראש מהם השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי המתווך. בין יתר שירותי התיווך השונים המוצעים לכם על ידי כל משרד תיווך מוביל בתחומו תוכלו למצוא: שירותי הערכת נכסים, שירותי איתור נכסים בהתאם לצרכי הלקוח (הן ברמת צרכי המגורים הנדרשים ללקוח והן בכל הנוגע למסגרת התקציב העומדת לרשות הלקוח) ושירותים מקצועיים נוספים בהם מעורבים אנשי מקצוע מובילים בתחומם, לרבות, בדיקת נכסים מקיפה באמצעות עורך דין מקרקעין, ליווי הסכמי וחוזה רכישה, ליווי הליכי רישום הנכס בטאבו, סיוע בבחירת מסלולי משכנתא לצורך רכישת נדל"ן באמצעות יועצי משכנתאות, תכנון ועיצוב נכסי נדל"ן קיימים באמצעות אדריכלי ומעצבי פנים ושירותים נוספים.
  • ניסיון וידע מקצועי- בדומה לכל תחום שירות אחר, גם את שירותי התיווך אותם אתם מתכוונים לשכור לצורך רכישת נדל"ן, מומלץ לקבל מאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים העוסקים בענף הנדל"ן מזה מספר שנים ומודעים למכלול ההיבטים השונים הנלווים להליכי רכישת נדל"ן.
  • המלצות אישיות- נסו לקבל כמה שיותר המלצות אישיות חיוביות מלקוחותיו של מתווך הנדל"ן לאורך השנים האחרונות. כמו כן, אל תהססו ליזום פנייה ללקוחות המתווך על מנת לקבל מהם חוות דעת אובייקטיבית בכל הנוגע לשביעת רצונם משירותיו המקצועיים לאורך כל הדרך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

HOME

רוכשים נכס ולוקחים משכנתא? הנושאים שאתם חייבים להכיר

רכישת דירה היא המהלך הפיננסי החשוב ביותר שתעשו בימי חייכם. לכן, מאד חשוב ללמוד היטב את הנושאים השונים הכרוכים ביישום הרכישה ולדעת להתנהל נכון במסגרת ההליכים השונים. נתחיל בהסבר קצר על הלוואת המשכנתא, ומשם נמשיך לביסוסהּ על מדדים כלכליים שונים ועל בחירת עורכי הדין שיעסקו בחוזי הקנייה שלכם.